Algus

12.02.2020

Minult on sageli küsitud, et kust sa kogu selle pärgamendiasja üldse leidsid?

Ega ma tegelikult seda otsinud. Otsisin ma hoopis midagi muud ja sõitsin Saksamaale messile. Mulle oli väga meeldima hakanud paberist lillede valmistamine. Eestis sel ajal aga korralikku ja mõistliku hinnaga krepp-paberit poodides ei olnud. Seega leidsin, et üks väga hea krepp-paberite tootja just seal messil osaleb. Olin olnud 3 aastat lapsega kodune ja nüüd tundus õige aeg midagi muud tegema hakata.

Esimesel päeval otsustasin kõigepealt osaleda ühes töötoas, kuid ma ei leidnud seda tohutus saalide virvarris lihtsalt üles. Jalutasin siis ringi, vaatasin näitust käsitöömaailma kõige uuenduslikematest toodetest ja nägin üht ilusat värvilaiku ühe ettevõtte stendil. Ilusad paberid on mind ju alati võlunud. Astusin stendi juurde, rääkisin oma loo ja sain väga sõbraliku suhtluse jooksul endale kõik vajamineva informatsiooni. Selle ilusa värvilaigu moodustasid disainpaberid, mis on praegu ka Paberimaagia e-poes saadaval.

Ja alles siis nägin ma teist stendi - täis pärgamendikunsti näidiseid. See oli hoopis midagi üllatavat, romantilist ja minu arvates üliägedat - paberist pitsid, õrnad värvid ja läbikumav pärgament. Ja see kõik käsitsi tehtud, mitte masinaga välja lõigatud. Ma olin täiesti lummatud.

Peale väsitavat päeva messil pikutasin õhtul voodis ja sirvisin katalooge. Kogu see nähtud ilu kummitamas. Ja ma küll nägin kõiki neid tööriistu ja mustriplaate, kuid ei suutnud kuidagi aru saada, mismoodi kõik see valmib. Selle asemel, et järgmisel päeval veel võimalikult palju ringi käia ja näha, läksin mina uuesti sama firma boksi. Nüüd sain ka ise väikese pärgamenditüki peal katsetada - oh kui mõnus tegevus ja milline tulemus!

Kohe oli selge, et nüüd on mul vaja minna koolitusele. Minu õnneks toimus juba paari kuu pärast Inglismaal esimest korda suur pärgamendikunsti workshop. Sinna ma ka läksin ja olen selle otsuse eest väga tänulik.

Messilt sain kaasa ühe väikse mustriplaadi. Poest leidsin ainult 92 g/m2 õhukest pärgamentpaberit, kodus oli üks tühi pastakas ja valgetöö tegemiseks leidsin ka ühe vana pastaka kinnituse kooos metallist kuuliga. Ja nii sündis minu esimene pärgamendist kaart. 

 Minu kõige esimene pärgamendist kaart